Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako pripraviť svoju nehnuteľnosť na obhliadku

Pridané: 12.4.2024

Obhliadka je jedným z kľúčových bodov v procese predaja alebo prenájmu vašej nehnuteľnosti. Správna príprava môže zvýšiť šance na úspech u potenciálnych kupujúcich. Tu je niekoľko dôležitých krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste svoju nehnuteľnosť na obhliadku pripravili čo najlepšie:

Urobte poriadok

Pred obhliadkou svoju nehnuteľnosť dôkladne upracte. Schovajte nepotrebné predmety a osobné veci, narovnajte vankúše na sedačke, záclony aj koberec či obrus na jedálenskom stole a nezabudnite si ustlať posteľ. Uhladená domácnosť vytvára dobrý dojem a ponúka priestor pre záujemcov predstaviť si, ako by vyzeralo ich fungovanie v danej nehnuteľnosti.

Opravte drobné nedostatky

Skontrolujte a opravte všetky malé nedostatky v nehnuteľnosti ako prasknuté dlaždice, poškodené parkety, nefunkčné žiarovky, fľaky na stenách, alebo iné drobnosti. Čisté a dobre udržiavané prostredie budí dojem, že ste sa o svoju nehnuteľnosť starali a dbali ste na jej udržiavanie.

Upravte exteriér domu

Prvý dojem je kľúčový, pri predaji rodinného domu je na mieste zvážiť aj úpravu jeho exteriéru. Skontrolujte stav svojej záhrady, upravte trávnik a výsadbu, opravte plot či fasádu, zrovnajte nábytok na terase. Upravený exteriér nabudí hneď na začiatku obhliadky príjemný pocit z nehnuteľnosti.

Nachystajte si dokumenty

Pripravte si všetky potrebné dokumenty týkajúce sa nehnuteľnosti ako list vlastníctva, pôdorys, kolaudačné rozhodnutie. Potenciálni kupujúci alebo nájomníci budú chcieť vedieť všetky podrobnosti predtým, ako sa nehnuteľnosť rozhodnú kúpiť. Záujemcovia určite ocenia aj rozpočet platieb za elektrinu či nájomné.

Pripravte sa na otázky

Pripravte sa na otázky, ktoré by vám mohli záujemcovia položiť. Buďte pripravení poskytnúť stručné informácie o veku stavby, použitých materiáloch, väčších opravách, rekonštrukciách, vybavení interiéru a iných dôležitých aspektoch nehnuteľnosti.

Navoďte príjemnú atmosféru

Úspech sa skrýva v detailoch. Priestor dobre vyvetrajte, otvorte žalúzie, vytiahnite rolety, zapáľte sviečku, nachystajte vázu s kyticou rezaných kvetov. Ak je to možné, naplánujte obhliadku na slnečný deň.

Dobrá príprava na obhliadku je kľúčovým krokom k úspechu pri predaji alebo prenájme vašej nehnuteľnosti. Ak sa inšpirujete našimi odporúčaniami, rozhodne neurobíte krok vedľa. Naši makléri vám s prípravou na obhliadky so záujemcami radi pomôžu.